Yazılım Geliştirme

Yazılım Geliştirme

Yazılım Geliştirme

Mocrea Yazılım geliştirme, adı üzerinde “yazılım geliştiren” bir yapı üzerine hizmet vermektedir.

Zaman zaman proje bazı altında geliştirilen kaynakların artırdığı sistem olarak bilinir. Proje bazlı olarak kaynaklarının artması sağlanır. Bazen de dış kaynak kullanımı yapılmakla beraber genel olarak tek bir kişiyle çalışılmaktadır. Sizlere kısaca yapmış olduğumuz yazılım geliştirmeyle ilgili bilgi ve kapsam şeklinde açıklamalarda bulunalım.

Öncelikle Yazılım Geliştirme Nedir?

İsterseniz öncelikle ne olmadığı hakkında bilgi verelim ki yazılım geliştirmeyi daha iyi anlayabilelim. Yazılım geliştirmek, bilinenin tam aksine sadece kodlamak anlamı ifade etmemektedir. Bir iki kullanıcı yardımıyla ekranı tasarlamak ve arkasına yazılacak olan kod veritabanı anlamı ifade etmez. Bu işler tamamen yazılım geliştirme sürecinin sadece bir bölümüdür. Genel olarak yazılım geliştirme süreci kodlamaktan çok daha fazlasını içermektedir.

Yazılım Geliştirme Süreci Ne Demek?

Yazılım geliştirme süreci içerisinde yapılacak ilk işlem, ne beklendiğinin belirlenmesi ve yapılacak proje için ön çalışma demektir. Yani çözümün tamamlanabilmesi için yazılım projeleri için çözümün geliştirilmesi adımı gelmektedir. Son olarak çözüm müşteriye kurulmasıyla bakım ve teknik destek sürecinin başlamasıyla devam etmektedir.

Yazılım geliştirme süreçleri belli başlı başlıklar halinde incelenir bunlar;

  • Tanımla ve Planlama
  • Çözümleri geliştirmek
  • Yazılımı kurmak ve desteklemek

Bu maddelerimizin ilkinde yer alan Tanımlama ve Planlama kısmını incelemeye kalktığımızda, müşterimizin vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda veya var olan yazılım projelerinden bahsedilmektedir. Müşterinin olması demek, müşterinin belli bir takım beklentilerin olması anlamını ifade etmektir. Bu sırada yazılımın ( ne yapılabileceği ) geliştirme süreci içerisindeki payı olarak görülür. Bunun için var olan planlama, bütçeleme ve ekip oluşturma gibi yönleri de olacaktır.

İkinci aşama olan geliştirme kısmında da, Ne istenildiği tam olarak anlaşılması sonrasında işin yapılma kısmı yer almaktadır. Mocrea firması olarak sizlere istenilen teknolojileri ve programlama dillerini veri tabanı alt yapı sistemini kullanarak nasıl sağlanacağını belirterek, kodlama işleminin başlamasını sağlar. Kodlama sırası ve sonrasında yapılan testlerle işlemin sürekli olarak kontrol altında ve sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlar.

Üçüncü aşamada ise, teknik destek bölümü ile yazılımın tarafınıza gönderilerek oluşabilecek problemler üzerinde sorunların çözümlenme süreçlerini yansıtır.

Yazılım Geliştirme Hizmeti