Kullanıcı sayısı her geçen gün artan ve büyümesi sürekli devam eden Skype, bildiğiniz üzere geçen senelerde Microsoft tarafından satın alınmıştı. Kişisel konuşmalarda, kurumsal toplantılardan sohbet ve kameralı görüşme olanağı sağlayan Skype zaten biliyor ve kullanıyoruz.

Bu konuda ise, sitelerinize Skype butonu ekleyerek müşterilerinize canlı destek benzeri hizmet sunabilirsiniz. İletişim formları, header alanları gibi iletişim bilgilerinizin yer alacağı kısımlarda bu eklentiyi kullanabilirsiniz. Skype Developer sayfasına girmeli ve size anlatacağımız adımları uygulamalısınız.


Karşıla cağınız ekrandaki alanları şu şekilde doldurmalısınız.

  • 1-) Enter your Skype Name: Skype adresinizi yazmalısınız.
  • 2-) Choose what you'd like your button to do: İki seçenek bulunan bu alanda Chat veya Call seçeneklerinden birini veya ikisini birden seçerek butonunuza özelleştirebilirsiniz.
  • 3-) Choose how you want your button to look: Butonun rengini ve boyutunu seçebileceğiniz kısım. Renk olarak mavi ve beyaz renk seçenekleri bulunuyor. Boyut olarak ise minimum 10px, maksimum ise 32px boyut seçebilirsiniz.

Son olarak ise Skype'ın size sunduğu kodu alarak sitenizde eklemek istediğiniz yere yapıştırmalısınız. İşlem çok kısa ve basit. Sitelerinizin güncel ve uyumlu kalması, kullanıcı odaklı seçenekler eklenmelidir. Bu anlattığımız kısım ise bunlardan birisi olabilir.