Birçoğu webmaster ve proje sahipleri içeriği önem verme kavramı anlamış oldu. Bir diğer konu ise kullanıcı deneyimini arttırma çalışmaları yapmak ve sitenizde buna göre düzenlemeler yapmak bizim sizlere kullanıcı deneyimini arttırmak için 4 adet kullanması gerekmeyen içeriği aktaracağız.

  • Slider veya Manşetler
  • Popup - Habersiz Açılan Pencereler
  • Otomatik Açılan Videolar
  • Ayrı Mobil Site

Slider veya Manşetler

Senelerdir vazgeçilmeyen çoğu sitede sitelerimizde bulunan meşhur eklenti, artık yenilenme vakti geldi diye düşünüyoruz. Eğer bir haber veya blog siteniz yoksa manşete gerek yok. Kullanıcılar birden fazla dönen resme odaklanamaz bu kısmı aşmamız lazım.

Popup - Habersiz Açılan Pencereler

Çoğunuz film dizi sitelerinden bunu görmüştür ve hiç bakmadan açılan pencereleri kapatmıştır. Bu reklam modelinden kazanç sağlamanızdan kullanıcıları siteden uzaklaştırdığınız bir gerçek.

Otomatik Açılan Videolar

Kullanıcı o an başka bir şey dinliyor olabilir, kullanıcı bu durumdan elbette rahatsız olacaktır. Bu durumu bilerek eklediğimiz tanıtım videolarını bunu düşünerek eklemeliyiz.

Ayrı Mobil Siteler

Responsive tasarım mantığını kullanıyorsanız bu kısmı dert etmenize gerek yok. Ama url'yi değiştirip kullanıcıyı başka bir kısmı yönlendiriyorsanız SEO açısından bu büyük bir eksidir.