Yazılım

AngularJS Nedir?

AngularJs, Google'ın destek sağladığı javascript kütüphanesidir. Bu kütüphaneyi diğerlerinden ayıran özellik MVC (Modal View Controller) yani kontrollerin, görünümün ve verilerin ayrı tutulmasıdır.

Devamını Oku 19 Mart 2015

Laravel Nedir?

Lavarel, web uygulamalarını geliştirmek için kullanılan açık kaynak kodlu bir PHP framework'tür. PHP dilinde çok daha kolay kod oluşturmak için yapılan bir çatıdır.

Devamını Oku 3 Mart 2015

Vbulletin Nedir?

Vbulletin, SQL tabanlı bir PHP forum sistemi olup, çok kullanışlı forum scriptidir. Yabancı kişiler tarafından kodlanmış, aynı zamanda PHP ve mySQL birimlerini kullanan bir forum dilidir.

Devamını Oku 27 Şubat 2015

Joomla Nedir?

Joomla, açık kaynak kodlu bir CMS(Content Management System) yani içerik yönetim sistemidir. Joomla'nın güçlü uygulama alanı ile web siteleri oluşturmak çok kolaydır.

Devamını Oku 25 Şubat 2015

WordPress Nedir?

İnternet teknolojilerine ilgisi olan birisi kesinlikle Wordpress kelimesi duymuştur. Birçok kişinin tabiriyle kısaca "içerik yönetim sistemi" olarak bilinmektedir.

Devamını Oku 23 Şubat 2015

Ajax Nedir?

Ajax, Asynchronous JavaScript And XML kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuştur. İlk defa 2005 yılından Jesse James Garret tarafından ortaya atılmıştır. Dilimizdeki karşılığı ey-ceks'dir.

Devamını Oku 21 Şubat 2015

Android Nedir?

Android en kısa tabiri ile işletim sistemidir. Windwos7, XP gibi fakat tek farkı Android'in mobil cihazlar için üretilmiş olmasıdır. Google ve Open Handset Allience gibi büyük firmalar tarafından oluşturulmuş ve mobil cihazlar için geliştirilmiş açık kaynak kodlu işletim sistemidir.

Devamını Oku 15 Şubat 2015

Jquery Nedir?

Jquery, hızlı ve çok özellikli bir açık kaynak JavaScript kütüphanesidir. Jquery ile Sayfalardaki animasyonlar için kullanılan bu teknoloji ile, slayt, menü, animasyon yapmak çok daha kolaydır.

Devamını Oku 13 Şubat 2015

CSS3 Nedir?

CSS3 ile hem kullanıcılara hem de geliştiricilere büyük bir kolaylık sağlandı. Gün geçtikçe verimi artan CSS3 yeni başlayanlar için çok kolay bir arayüz sunar.

Devamını Oku 12 Şubat 2015

Sitenize Skype Butonu Ekleme

Kullanıcı sayısı her geçen gün artan ve büyümesi sürekli devam eden Skype, bildiğiniz üzere geçen senelerde Microsoft tarafından satın alınmıştı.

Devamını Oku 9 Şubat 2015