Web Tasarım

Flat Tasarım Nedir?

Flat Design, Türkçe ifade ile “Düz Tasarım” anlamına gelir. Flat Design, bir düzeni oluşturmak için herhangi bir animasyon, efekt ve üç boyutlu özellikler içermeyen bir tekniktir.

Devamını Oku 19 Şubat 2015

Paralaks Web Tasarım

Genellikle web sitelerinde dikkat çekmek amaçlı kullanılan ilginç tasarımlardır. Web platformunda genellikle ürün tanıtımında kullanılır.

Devamını Oku 18 Şubat 2015

Google PageSpeed Nedir?

Sitenizi ayakta tutmak için Google ile aranızı iyi tutmanız gerektiğini hepimiz az çok biliyoruz. Burada bu amacın bir parçası olan Google PageSpeed aracından bahsedeceğim. Siteniz çok mu yavaş açılıyor ?

Devamını Oku 16 Şubat 2015

HTM5 Nedir?

Hayper Text Markup kelimelerinin kısaltılması ile olan HTML, bir web standartıdır. Türkçede “Hiper Metin İşaretleme Dili” anlamına gelir. HTML kimilerce bir programlama dili olarak düşünülür.

Devamını Oku 11 Şubat 2015

Kurumsal Web Tasarım Nedir?

Bulunduğumuz dönem herkesin bildiği gibi teknoloji dönemi. Bireyler teknolojinin verdiği imkanları sonuna kadar kullanmaktadır. Özellikle Türkiye'de akıllı telefonlar, sosyal medya ağları, trend yenilikler bağımlılık derecesinde kullanılmakta ve çok çabuk bir şekil de benimsenmektedir.

Devamını Oku 31 Ocak 2015

Bootstrap Nedir?

Twitter şirketinin oluşturdğu Bootstrap; açık kaynak kodlu, bir CSS frameworktür. Sitenizin masaüstü bilgisayarlar, tabletler ve telefonlar için cihaz büyüklüğüne uygun şekilde tasarlanmasını sağlayan tasarım aracıdır.

Devamını Oku 23 Ocak 2015

Responsive Nedir?

Responsive kelime anlamı olara, duyarlı, uyumlu anlamlarına gelir. Responsive tasarım ise duyarlı, uyumlu web tasarımı anlamına gelir. Responsive tasarım, web sitesinin mobil ve masaüstü bilgisayardaki görünümünden farklı olarak tablet ve mobil cihazlardan girildiğinde site tasarımının ekran genişliğine göre yeniden şekillenip ekrana tam oturmasını sağlar.

Devamını Oku 22 Ocak 2015

Web Tasarım Nedir?

Web tasarım, bir web sitesinin planlanarak kurulması sürecidir diyebiliriz. Web tasarım işlemlerinde site üzerindeki kod yapısı, grafiksel çalışmalar ve webmaster olarak bilinen web uzmanları tarafından büyük bir özenle yapılmaktadır.

Devamını Oku 17 Ocak 2015