Teknoloji

Linux İşletim Sistemi

Linux, açık kaynak kodlu, bir işletim sistemi çekirdeğidir. Unix İşletim Sistemi'ne fikirsel ve teknik anlamda atıfta bulunarak geliştirilmiştir.

Devamını Oku 1 Mart 2015

Windows 10

Windows , geçtiğimiz ay Windows 10 adıyla yeni işletim sistemini Teknik Önizleme Sürümüyle tanıttı. Teknik özelliklerin tanıtıldığı bu platformda başlıca yeni özelliklere de değinildi.

Devamını Oku 26 Şubat 2015

İOS Nedir?

İOS eski adıyla “İphone OS”, Apple'ın ilk olarak İPhone için geliştirdiği fakat daha sonra İPod Touch ve İPad için de geliştirilen bir mobil işletim sistemidir.

Devamını Oku 20 Şubat 2015

Yandex Metrica Nedir?

Yandex, Rusya tabanlı bir arama motoru olduğunu zaten biliyoruz. Google'a rakip olarak pazara giren Yandex sadece arama motoru hizmeti sağlamıyor. Google sayaç hizmeti olan Google Analytic'ede elbette bir rakibi var.

Devamını Oku 4 Şubat 2015

Google Maps'e Firma Nasıl Eklenir?

Google Maps'e firmanızı eklemek, arama sonuçlarında yer almak kurumunuz için önemli bir etmen. Sizi arayan müşterilerinize daha kolay konum hizmeti sunabilirsiniz, buda firmanıza kurumsal bir görünüm kazandırmaktadır.

Devamını Oku 3 Şubat 2015

Whatsapp Web Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Dünya genelinde en çok kullanılan ve tercih edilen mesajlaşma platformu Whatsapp, Google Chrome tarayıcınız aracılığıyla mesajlaşma imkanı sağlayarak çok kullanılacak bir yeniliğe imza atıyor. Ayrıca bilgisayarınızın kamerası ile fotoğraf çekerek veya varolan bir resmi seçerek sohbet aracılığıyla paylaşabilirsiniz.

Devamını Oku 25 Ocak 2015