Reklam & Pazarlama

Google Analytics Nedir?

Google'ın ücretsiz olarak sunduğu, sitenizi ziyaret eden kullanıcılar hakkında detaylı bilgiler alabileceğiniz, kaba tabirle gelişmiş bir sayaç hizmetidir. Diğer basit sayaç servislerine göre gelişmiş olan Google Analytics, ziyaretçilerinizin nerelerden geldiği, hangi sayfaları ziyaret edip, sitenizde ne kadar vakit geçirdiğini ve daha birçok detaylı bilgiye ulaşabileceğimiz bir Google servisidir.

Devamını Oku 5 Şubat 2015

Facebook Ads Nedir?

Bildiğimiz üzere Facebook 1 milyarın üzerinde olan üye sayısıyla dünyanın en büyük sosyal ağı. Rakiplerine göre aktif kullanıcı sayısı çok fazla olan Facebook, insanlar üzerinde bir alışkanlık yapmış durumda, her yaş kesimine hitap eden ve bulundurduğu uygulamalarla insanların vakit geçirebileceği bir yer.

Devamını Oku 28 Ocak 2015

Google Adwords Nedir?

Bilinen ve kullanılan en gelişmiş arama motoru olan Google tarafından sağlanan reklam ağıdır. Reklam verenlerin Tık başı maliyete(TMB) göre arama sonuçlarında çıkma mantığıyla çalışır. Google Adwords'de yayıncılar bütçeleri ne olursa olsun, hızlıca reklam yayınlama haklarına sahiplerdir.

Devamını Oku 26 Ocak 2015

Google Adsense Nedir?

Google'a ait bir servis olan Adsense, internet sitesi sahipleri için site trafiğini reklama çeviren ve tık başı maliyete göre fiyat çıkartan reklam servisidir. Bilinen en büyük reklam servisi olan Adsense'de çok büyük trafikli siteleriniz olmasına gerek yok.

Devamını Oku 24 Ocak 2015