Girişim adı üzerinden de anlaşılacağı gibi iki veya daha çok hareketin, aynı noktaya gelmesiyle birlikte birbirini yok etmesi veya kuvvetlendirmesi anlamı taşımaktadır. Girişimcilik ise en basit mantıkla işi üzerine alarak risk’i taşıyan kişi olarak tanımlanabilmektedir. Bu ikisinin her iki noktası başarıya ulaşan yol olarak bizlere örnek olarak sunulabilir. Girişim ve girişimcilik için örnek vermemiz gerekirse en güzel örnekler, yoğun bir iş temposu üzerinde, risk faktörünü taşıyan etkenler için belirsizlik durumunun olmasında bile hızlı düşünerek, ani kararlar almasında önemli rol oynar. Çizmiş olduğu grafiksel etki üzerinde kararlı ve azimli olmasının yanında, güçlü sezgin yapılarıyla farklılıklarını ortaya koymaktadır.

Girişim ve Girişimcilik faktöründe bulunan kişi, kişiler veya kurumlar iyi bir gözlemci olmasının yanı sıra, sıra dışı hayal gücüne sahip olan kişiler olarak toplum üzerinde farklı kılınması sağlanmaktadır. Bu kişi, kişiler veya kuruluşların kaynak oluşturabilecek yeterli ağ gücüne sahip olan ve yönetmesi en zor olan insan ilişkilerini bile en iyi şekilde yürütülmesini sağlayan kişiler olarak bilinir. Çok yönlü düşünme kapasitelerinin yanı sıra, düşünme ve muhakeme yetenekleriyle dikkatleri üzerine çeken kişilerdir. Çok iyi ikna kabiliyetine sahip olan, toplum üzerinde yer alan insanlarla beşeri ilişkilerinin yanı sıra iletişim kurmakta zorlanmayan ve bağımsız olarak düşünme yetenekleriyle yaratıcı, esnek, dayanıklı ve ısrarcı yapılarının yanı sıra kendine güveni tam olarak kişiler olarak tabir edilmektedir.

Bir girişimcide bu özelliklerin büyük bir kısmı rahat bir şekilde gözlemlenebilmekte ve girişimcilik için sadece fikir üretebilmek yeterli olmamaktadır. Bu kişiler zeka ile akıl ve zeki ile akıllı arasındaki ilişkiyi gösterebilen kişiler olarak fark edilmektedir. Her girişimcinin kendisine has özelliğinin bulunması, girişimcilik yapılarıyla hayal gücü sınırlarının zorlanması ve sonucunda ortaya çıkarılacak projeler ile değişik endüstri dallarında farklılık yapmaları, her firmanın aradığı ender kişilerdir. Mocrea firması olarak girişim ve girişimcilik ile ilgili olan özel ekip arkadaşlarına sahip uzman kadrosuyla sizlere her konuda desteklerini sunarak hizmet anlayışına devam etmeye çalışmaktadır.