Blog

AngularJS Nedir?

AngularJs, Google'ın destek sağladığı javascript kütüphanesidir. Bu kütüphaneyi diğerlerinden ayıran özellik MVC (Modal View Controller) yani kontrollerin, görünümün ve verilerin ayrı tutulmasıdır.

Devamını Oku 19 Mart 2015

Sitelerde Kullanılmaması Gerekenler

Birçoğu webmaster ve proje sahipleri içeriği önem verme kavramı anlamış oldu. Bir diğer konu ise kullanıcı deneyimini arttırma çalışmaları yapmalıyız.

Devamını Oku 7 Mart 2015

Laravel Nedir?

Lavarel, web uygulamalarını geliştirmek için kullanılan açık kaynak kodlu bir PHP framework'tür. PHP dilinde çok daha kolay kod oluşturmak için yapılan bir çatıdır.

Devamını Oku 3 Mart 2015

Linux İşletim Sistemi

Linux, açık kaynak kodlu, bir işletim sistemi çekirdeğidir. Unix İşletim Sistemi'ne fikirsel ve teknik anlamda atıfta bulunarak geliştirilmiştir.

Devamını Oku 1 Mart 2015

Vbulletin Nedir?

Vbulletin, SQL tabanlı bir PHP forum sistemi olup, çok kullanışlı forum scriptidir. Yabancı kişiler tarafından kodlanmış, aynı zamanda PHP ve mySQL birimlerini kullanan bir forum dilidir.

Devamını Oku 27 Şubat 2015

Windows 10

Windows , geçtiğimiz ay Windows 10 adıyla yeni işletim sistemini Teknik Önizleme Sürümüyle tanıttı. Teknik özelliklerin tanıtıldığı bu platformda başlıca yeni özelliklere de değinildi.

Devamını Oku 26 Şubat 2015

Joomla Nedir?

Joomla, açık kaynak kodlu bir CMS(Content Management System) yani içerik yönetim sistemidir. Joomla'nın güçlü uygulama alanı ile web siteleri oluşturmak çok kolaydır.

Devamını Oku 25 Şubat 2015

WordPress Nedir?

İnternet teknolojilerine ilgisi olan birisi kesinlikle Wordpress kelimesi duymuştur. Birçok kişinin tabiriyle kısaca "içerik yönetim sistemi" olarak bilinmektedir.

Devamını Oku 23 Şubat 2015

Ajax Nedir?

Ajax, Asynchronous JavaScript And XML kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuştur. İlk defa 2005 yılından Jesse James Garret tarafından ortaya atılmıştır. Dilimizdeki karşılığı ey-ceks'dir.

Devamını Oku 21 Şubat 2015

İOS Nedir?

İOS eski adıyla “İphone OS”, Apple'ın ilk olarak İPhone için geliştirdiği fakat daha sonra İPod Touch ve İPad için de geliştirilen bir mobil işletim sistemidir.

Devamını Oku 20 Şubat 2015